FB

Jak opanować język angielski w stopniu biegłym?

Jak opanować język angielski w stopniu biegłym?

Znajomość języka angielskiego w stopniu biegłym to ogromny atut, który można wykorzystać nie tylko w czasie podróży zagranicznych, ale również na rynku pracy. Uczniowie i studenci skarżą się jednak, że współczesny system edukacji szkolnej nie jest w stanie sprostać ich wymaganiom – duży nacisk kładzie się na gramatykę, zaniedbując tym samym umiejętność swobodnej konwersacji. Interesuje Cię praktyczny kurs angielskiego? Kraków jest miastem, w którym znajdziesz to, czego szukasz! Remedium na te problemy są szkoły językowe, które w profesjonalny sposób pomagają przełamać barierę związaną z mówieniem, wykorzystują innowacyjne metody kształcenia i gruntownie przygotowują do egzaminów.

Jedną z takich placówek jest Szkoła Językowa Lincoln, która, jako jedna z nielicznych szkół w Krakowie, ma uprawnienia centrum egzaminacyjnego Cambridge English. Za kilka miesięcy wyjeżdżasz za granicę i chcesz szlifować swoje językowe umiejętności? Jesteś początkujący i zależy Ci na zdaniu egzaminu FCE? A może przygotowujesz się właśnie do zdobycia certyfikatu CAE? Kraków zapewnia duże możliwości kształcenia językowego, jednak tylko Szkoła Języków Obcych Lincoln gwarantuje najlepsze przygotowanie do zdania prestiżowych egzaminów. Jakie metody wykorzystuje? W czym tkwi jej sekret i w jaki sposób pomaga słuchaczom opanować na poziomie biegłym język angielski?

Kraków – metody kształcenia w szkołach językowych

W grodzie Kraka funkcjonuje wiele placówek uczących słuchaczy języka angielskiego, a wśród nich poczesne miejsce zajmuje Szkoła Językowa Lincoln. Wizytówką istniejącej już od 15 lat szkoły są doświadczeni lektorzy, którzy stawiają na praktyczne metody kształcenia – nauka w grupach, ćwiczenie scenek z życia wziętych, prowadzenie ożywionych dyskusji na aktualne tematy – to wszystko poprawia zdolność swobodnego porozumiewania się, które jest przecież najważniejszym aspektem nauki języka obcego. Dzięki wykorzystywaniu materiałów audio i video słuchacze mają szansę poznać nie tylko wzorcowe słownictwo, ale również mowę potoczną, różne rodzaje akcentów i sposobów intonacji – a to najkrótsza droga do opanowania języka angielskiego w stopniu biegłym.

Wielkość grupy szkoleniowej ma znaczenie

Badania pokazują, że optymalne efekty nauki języka obcego osiąga się dzięki pracy w niewielkich grupach – maksymalnie 12-osobowych. Nie da się ukryć, że indywidualne kształcenie nie daje takich możliwości jak praca w grupie. Słuchacze motywują się wzajemnie do osiągania założonych celów, mają okazję uczyć się na błędach własnych oraz swoich kolegów, przełamują stres związany z rozmową z kilkoma osobami, ćwiczą w praktyczny sposób. Nauka w grupie ma też przewagę nad kursami online – tutaj po prostu zaczynasz rozmawiać, zamiast rozwiązywać suche testy. Interesują Cię najlepsze zajęcia w mieście? Zamiast po raz kolejny wpisywać w wyszukiwarkę – szkoła angielskiego Kraków,zapisz się już teraz na zajęcia do Lincoln!