FB

Jak wybrać nowy smartfon?

Jak wybrać nowy smartfon?

Wybór smartfonów jest coraz większy, a my nie nadążamy za rozwojem techniki. Duże marki pozostają ważnymi graczami, ale dochodzi pełno nowych firm, które również warte są uwagi. Zwykle nowy smartfon to inwestycja na kilka lat, dlatego decyzja nie jest łatwa. Co może nam pomóc w udanym wyborze?

 

 

 

Zastanów się, czego potrzebujesz

Pomyśl o telefonach, które już miałeś i zastanów się, z czego jesteś zadowolony, a za czego nie. Zastanów się też, czy czegoś ci brakuje i coś powinno lepiej działać. Spisując te cechy szybko zbierzesz listę zawierającą cenne wskazówki. Wybierając nowe urządzenie chcemy iść do przodu, a nie cofać się technologicznie. Dlatego rozważ wybór większego ekranu i lepszego aparatu. Może ci się wydawać, że większy telefon będzie za duży i niewygodny w obsłudze. Ale przypomnij sobie – poprzedni też wydawał się duży, a teraz świetnie sobie z nim radzisz. Do większego też się przyzwyczaisz, a oglądanie filmów i zdjęć stanie się bardziej komfortowe. Pomyśl też o lepszej jakości wideorozmów.

Zapytaj znajomych

Podczas spotkania z przyjaciółmi zapytaj ich, jakich używają modeli telefonów i czy są z nich zadowoleni. Opierając się na opinii znajomych możesz uniknąć nietrafionych zakupów, a także dowiesz się, na co jeszcze zwracać uwagę. Jeśli spodoba ci się smartfon kolegi, to wypróbuj jego urządzenie przez chwilę – sprawdź jak leży w ręce, jak reaguje na dotyk, gdzie są przyciski. Odpakowany z pudełka i używany egzemplarz to co innego niż sample dostępne w sklepach z elektroniką.

Dużo czytaj o parametrach i funkcjach

Poświęć kilka wieczorów na poszukiwania w internecie. Istnieje wiele stron z rzetelnymi informacjami, z których dowiesz się, co znaczą poszczególne parametry i jaki mają wpływ na działanie urządzenia. Ta wiedza jest bardzo ważna, jeśli chcesz dokonać zakupu samodzielnie przez internet, a także gdy planujesz wizytę w sklepie. Sprzedawcom będzie trudniej namówić cię na gorszy model, jeśli będziesz umiał przytoczyć techniczne argumenty. Szukaj też rzetelnych recenzji konkretnych modeli, szczególnie pisanych po pół roku czy roku używania urządzenia przez testera.

Skorzystaj z porównywarki telefonów

Gdy już wytypujesz kilka interesujących modeli, skorzystaj z internetowej porównywarki telefonów. Dzięki tej prostej aplikacji sprawdzisz, czym się różnią wybrane telefony. Porównywarka pomoże również wyszukać więcej modeli o parametrach podobnych do pożądanych. Takie funkcje spełnia na przykład porównywarka telefonów Euro, która jest również łatwa w obsłudze dla laików.

Zapytaj sprzedawcę

Sprzedawcy w sklepach nie gryzą i są od tego, żeby udzielić ci informacji. W wielu miejscach trafisz na kompetentne osoby, mogą wytłumaczyć na przykład różnicę między różnymi procesorami czy rodzajami ekranów. Samodzielne zdobywanie wiedzy w internecie jest istotne, jednak dyskusja z żywym człowiekiem może ci uświadomić problemy, których nie zwiałeś pod uwagę. Poza tym w sklepie stacjonarnym będziesz mieć możliwość dotknięcia wielu modeli.

Oprzyj się na własnym guście

Często jest tak, że podoba nam się dany przedmiot i po prostu chcemy go mieć. Smartfon towarzyszy nam cały czas i jest to ważne, żebyśmy się z nim dobrze czuli. Dlatego jeśli jakiś model szczególnie przyciąga twoją uwagę, bardziej podoba się od innych – może właśnie ten należy wybrać, żeby być zadowolonym.