FB

Kupujesz na AliExpress? Kup tańszą walutę w internetowym kantorze

Kupujesz na AliExpress? Kup tańszą walutę w internetowym kantorze

Zakupy w sklepach internetowych cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością. Trudno się temu dziwić ? jest to bowiem nie tylko oszczędność czasu, lecz także pieniędzy. Jeszcze do niedawna ograniczały się one do terytorium Polski, lecz obecnie równie proste i wygodne jest zamawianie towarów z zagranicy. Jednym z popularniejszych serwisów zakupowych jest powstały w Chinach AliExpress. Co warto o nim wiedzieć i jak dokonywać w nim zakupów po najniższych cenach?

Czym jest AliExpress?

AliExpress powstało w 2010 roku i jest jedną z największych na świecie platform sprzedaży online typu Business to Customer. Portal ten należy do grupy handlowej Alibaba, która to zarządza kilkunastoma nieco mniejszymi serwisami, jak chociażby chińskim Yahoo. Na AliExpress, podobnie jak na rodzimym Allegro, kupić można niemalże wszystko ? od elektroniki, przez ubrania po wyroby kosmetyczne. Dlaczego serwis ten cieszy się aż tak dużą popularnością? Chodzi tu przede wszystkim o niskie ceny, które wynikają z faktu, że całość asortymentu produkowana jest w Chinach, a co za tym idzie ? nie są one powiększone o koszty, które ponosić musiałyby firmy importujące. Co więcej, sprzedający nie posiadają fizycznie istniejących sklepów i prowadzą sprzedaż jedynie internetową, dzięki czemu do cen nie muszą być doliczane koszty wynajmu lokali. Kupno na AliExpress jest korzystne z jeszcze jednego powodu ? w 2008 roku zwiększone zostały stawki zwolnień celnych, co sprawia, że jeżeli łączna wartość zakupionych towarów nie przekracza kwoty 150 euro, nie ma konieczności uiszczania cła. Do ceny zakupów doliczyć należy jedynie podatek VAT. Jego jednak także można uniknąć ? zgodnie z przepisami unijnymi, klient jest zwolniony z obowiązku jego płacenia, gdy dokonane zakupy nie przekroczyły 45 euro, a przesyłka jest prezentem wysłanym od osoby prywatnej na osobiste potrzeby. Jak można się zatem domyślić, każda z paczek otrzymana z AliExpress oznaczona będzie jako prezent o zadeklarowanej wartości nie przekraczającej 45 euro w przeliczeniu na dolary amerykańskie, jako, że to właśnie one są walutą obowiązującą w serwisie.


Jak płacić na AliExpress?

Istnieją trzy główne sposoby płatności na AliExpress. Pierwszym z nich jest połączenie najtańszego konta bankowego z kantorem internetowym. Rozwiązanie to najlepiej sprawdzi się u osób kupujących sporadycznie, za małe kwoty.

Drugim ze sposobów jest skorzystanie z oferty najtańszego kantoru internetowego oraz darmowego konta dolarowego albo dokonanie zakupów przy użyciu karty przedpłaconej wydanej przez kantor.

Ostatni sposób opiera się o użycie karty wirtualnej. Na to rozwiązanie postawić powinny osoby, które nie chcą się wiązać z żadną instytucją pozabankową.

Chcąc uzyskać jak największą ilość dolarów po jak najniższej cenie, warto skorzystać na przykład z serwisu https://internetowykantor.pl/, gdzie zarówno przyjęcie waluty, przewalutowanie środków, jak i wysłanie waluty obcej do banku, w którym posiadamy rachunek są bezpłatne. Spready są tu stałe dla poszczególnych walut i dla dolara amerykańskiego jest to 3 grosze. Kursy walut aktualizowane są w serwisie co 10 sekund, a śledzenie zachodzących tam trendów jest możliwe dzięki wykresom ? na wykresie liniowym podawany jest średni kurs z danego przedziału czasowego, natomiast na świecowym i słupkowym każda świeca czy słupek odnoszą się do danego przedziału czasowego.