FB

Prezenty dla pasjonatów latania

Prezenty dla pasjonatów latania

Lot paralotnią, balonem, samolotem czy zabawa w aerotunelu to propozycje na bardzo niecodzienny i wyjątkowy prezent. Romantyczny lot balonem we dwójkę może być pomysłem na świętowanie rocznicy, a latanie w tunelu aerodynamicznym to rozrywka dla całej rodziny.

Lot paralotnią, motoparalotnią i motolotnią

Oryginalnych prezentów można poszukać na stronach internetowych, takich jak np. www.superprezenty.pl. Loty paralotnią to sposób na oderwanie się od rzeczywistości i spojrzenie na świat z innej perspektywy, zazwyczaj z około 1300 metrów nad ziemią. Ceny za lot 8-30 minutowy to około 180-490 złotych. Cena przelotu, zazwyczaj, zależy od czasu lotu widokowego. Motolotnia i motoparalotnia różni się od paralotni tym, że mają w sobie specjalny napęd. Krótki, 5 minutowy lot motolotnią kosztuje około 80 złotych, a za 30 minut na motoparalotni zapłaci się około 200 złotych. Więcej, bo około 350 złotych płaci się za przelot z nagraniem go kamerą HD. Loty odbywają się zawsze z wykwalifikowanym instruktorem.

Lot widokowy balonem

Ceny za lot balonem wahają się od około 400 do prawie 2800 złotych. Loty odbywają się z instruktorem, zazwyczaj o brzasku lub o zachodzie słońca. Wybierając prezent, dobrze jest zwrócić uwagę, czy podana cena jest za jedną osobę, czy też za całą grupę. Cena będzie wyższa, jeśli balon zarezerwuje się na wyłączność, np. tylko dwóch osób. Koszt takiego lotu to około 2800 złotych. Na miejscu odbywa się krótkie szkolenie instruktażowe. Niezależnie od pory roku, loty odbywają się, gdy warunki pogodowe są korzystne, tj. nie pada deszcz oraz nie ma mgły.

Tunel aerodynamiczny

Aerotunel to świetna zabawa z grawitacją, także dla dzieci. Tunel aerodynamiczny to urządzenie wykorzystujące strugi wiatru, pozwalające unosić się w powietrzu. Osoba korzystająca z usługi ubrana jest w specjalny kombinezon, kask gogle i zatyczki do uszu. Za lot 1-3 minutowy zapłaci się od około 140 do prawie 900 złotych. Ceny zależą od tego, czy w tunelu znajduje się 1 czy więcej osób. Istnieje możliwość wykupienia pakietu na 8 1,5 minutowych lotów dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci poniżej 16 lat.

Lot samolotem na prezent

Prezent w postaci vouchera na przelot samolotem to wydatek rzędu od około 140 do 840 złotych. Loty odbywają się z doświadczonym pilotem i są niepowtarzalną okazją zobaczyć okolicę z góry. Latanie samolotem może być prezentem dla 3 osób jednocześnie. Istnieje także możliwość zabrania ze sobą dziecka powyżej 6. lat, pod warunkiem, że będzie towarzyszyć mu osoba dorosła. Loty trwają z reguły 15-60 minut. W czasie latania można robić zdjęcia i nagrywać filmy, które potem będą wspaniałą pamiątką na długie lata.