FB

Szukasz prezentów on-line?

Szukasz prezentów on-line?

Coraz częściej kupujemy przez internet. Także w sieci wielu z nas poszukuje pomysłów na prezenty. Niestety często zakupy zostawiamy na ostatnią chwilę i przez co nie mamy pewności, czy paczka dojdzie na czas.

Jak co roku, wiele sklepów internetowych w okresie świąt ma znacznie więcej zamówień niż w ciągu innych miesięcy. To oznacza, że mogą pojawić się opóźnienia w ich realizacji. Można jednak zredukować ryzyko, że prezent nie dojdzie w konkretnym terminie, a mianowicie wybrać odpowiednia metodę płatności.

Sklepy pozwalają nam na wybieranie różnych metod zapłaty za zakupy. Przez długi czas można było płacić tylko na dwa sposoby, a mianowicie przelewem bezpośrednio na wskazane konto lub też za pobraniem, czyli przy odbiorze paczki. Teraz doszły do nich nowoczesne płatności elektroniczne, które pozwalają na łatwą i szybką realizację przelewu, a także możliwość płatności przez karty płatnicze i internetowe oraz przez systemy płatności mobilnych z użyciem specjalnych aplikacji, które bazują na koncie czy karcie.

Gdy chcesz mieć pewność, że twoja zapłata za prezent dojdzie do sprzedającego jak najszybciej, w takim przypadku zwykłe przelewy internetowe nie wchodzą w grę, zwłaszcza wtedy, gdy przelew będzie wykonywało się do innego banku. Wówczas standardowe księgowanie trwa jeden dzień roboczy zgodnie z godzinami sesji Elixir, dlatego też może spowodować to opóźnienie w realizacji wysyłki, ponieważ sprzedawca rozpocznie przygotowywanie paczki wtedy, gdy sprawdzi, czy przelew jest już na jego koncie.

Z kolei wybierając przelewy on-line przez systemy płatności elektronicznych, możesz od razu wykonać płatność, a informacja na ten temat błyskawicznie dotrze do sprzedającego – najczęściej już w ciągu minuty. W ten sposób może on od razu przystąpić do skompletowania zamówienia i jego przygotowania do wysyłki.

Zatem wtedy, gdy zależy ci na przyspieszeniu czasu realizacji zamówienia, postaw na systemy płatności elektronicznych – dzięki nim możesz zapłacić szybko i wygodnie ze swojego banku o każdej porze dnia i nocy.