FB

Domowe sposoby na pękającą skórę na dłoniach

Domowe sposoby na pękającą skórę na dłoniach

Dłonie są wizytówką. Na co dzień narażone na działanie czynników zewnętrznych, stają się zaczerwienione, popękane, szorstkie. Właściwa pielęgnacja to proces systematyczny, a profilaktyka ma tu znaczenie kluczowe. Obecnie na rynku wiele jest preparatów do pielęgnacji wrażliwej skóry dłoni, ale czy każdy jest skuteczny i zamiast pomóc nie zaszkodzi? Przede wszystkim warto patrzeć na listę składników kremu, czy nie jest ich tam za dużo, czy nie zamiast witamin nie roi się od parabenów i konserwantów. By mieć pewność warto zasięgnąć kilka informacji, odwiedzić pobliski sklep zielarski i samemu w domu pielęgnować swoje dłonie.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, czyli o domowej pielęgnacji skóry rąk

Jednym z najprostszych zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie, jest posmarowanie ich grubą warstwą kremu nawilżającego z witaminami A oraz E, następnie założenie na dłonie rękawiczek bawełnianych (do kupienia w każdej drogerii), i pozostawienie na całą noc. Jest to zabieg typowo nawilżający, który przyniesie ulgę spierzchniętym dłoniom, zwłaszcza zimą. Podobne działanie ma parafina na dłonie. Można ją wykonać zarówno w gabinecie kosmetycznych, jak i w domu. Trzeba mieć tylko parafinę kosmetyczną, wspomniane rękawiczki bawełniane, oraz peeling do dłoni, np. cukrowy. Teraz wystarczy tylko rozpuścić parafinę, wykonać peeling dłoni, osuszyć je dokładnie. Następnie kilkakrotnie zanurzyć dłonie w ciepłej (ale nie gorącej)parafinie, nałożyć na dłonie rękawiczki bawełniane, i pozostawić na ok 20 minut. Po tym czasie zdjąć rękawiczki oraz parafinę z dłoni. Po tym zabiegu skóra będzie zregenerowana i miękka w dotyku. Zabieg należy wykonywać raz na tydzień. Ratunkiem dla wysuszonych dłoni, jest także oliwa z oliwek. Naturalne kremy do rąk, posiadają ją w swoim składzie. Dodając wosk pszczeli, wodę destylowaną oraz kilka kropel naturalnego olejku, można w zaciszu domowym stworzyć prawdziwe serum na popękane dłonie.

By stworzyć kąpiel z oliwy z oliwek wystarczy ją delikatnie podgrzać i dodać witaminę A (dostępną w postaci kapsułek w drogeriach). W takiej kąpieli zanurzamy dłonie na kilka minut. Nastepnie obowiązkowo stosujemy krem nawilżający. Oliwa z oliwek może posłużyć także za peeling. Dodając do niej cukier oraz cytrynę, stworzy dość gęstą miksturę, która znakomicie wygładza dłonie.

Zadbaj też o budżet, sprawdzone, tanie składniki do pielęgnacji

Domowych sposobów do pielęgnacji dłoni jest wiele. Nie trzeba wydawać majątku na drogeryjne specyfiki, by dłonie stały się prawdziwą ozdobą. Wystarczy, oliwa z oliwek, parafina, czy sok z cytryny.