FB

Usuwanie cellulitu – metody domowe i medycyna estetyczna

Usuwanie cellulitu – metody domowe i medycyna estetyczna

Cellulit, inaczej skórka pomarańczowa, pojawia się wtedy, gdy komórki tkanki łącznej pod skórą nie układają się równomiernie. Dotyczy nie tylko kobiet z otyłością czy nadwagą, ale również tych o prawidłowej wadze. W związku z tym z cellulitem boryka się od 80% do nawet 90% kobiet. Jak można sobie z nim poradzić?

 

 Skórka pomarańczowa, ponieważ tak nazywa się również cellulit, występuje na różnych częściach ciała – przede wszystkim widoczna jest na skórze ud, brzucha, pośladków oraz ramion. Aby się jej pozbyć, trzeba systematycznych i intensywnych działań, dlatego też nie jest to niemożliwe. Zapraszamy do zapoznania się z metodami na usuwanie cellulitu w domu oraz według medycyny estetycznej.

 

Domowe metody usuwania cellulitu

Przede wszystkim bardzo dobre efekty dają masaże i peelingi skóry z cellulitem. Można wykorzystać specjalne kosmetyki dostępne w drogeriach i aptekach, można również przygotować je samodzielnie, na przykład wykonać peeling z soli morskiej, peeling kawowy lub peeling cukrowy. Warto też zaopatrzyć się w szorstką rękawicę i masować partie ciała z cellulitem okrężnymi ruchami.

 

Metody te poprawiają krążenie krwi i limfy, przywracają właściwe napięcie mięśniowe, nadają skórze elastyczność i jędrność, a także prowadzą do szybszej likwidacji tkanki tłuszczowej. Aby były skuteczne, należy wykonywać je regularnie.

 

Medycyna estetyczna w usuwaniu cellulitu

Droższym, ale również skuteczniejszym wyborem jest usuwanie cellulitu w gabinecie medycyny estetycznej. Do wyboru jest pełna panorama zabiegów, które pozwalają na szybkie i skuteczne usunięcie tego defektu kosmetycznego.

 

Wśród najczęściej stosowanych metod usuwania skórki pomarańczowej znajdują się przede wszystkim drenaż limfatyczny, który aktywizuje układ limfatyczny i poprawia krążenie, mezoterapia igłowa, karboksyterapia – polega na podskórnym podaniu dwutlenku węgla przez mikronakłucia, również przeprowadzane są lipoliza iniekcyjna, zabiegi laserowe, a także zabiegi wykorzystujące urządzenia działające wielokierunkowo, na przykład Venus Legacy.

 --------------

Jak opisano w powyższym artykule, masowanie części ciała z celulitem jest jedną z metod na pozbycie się niechcianej skóry. Na Allinside.pl znajdziecie szeroki wybór masażerów, nie tylko do usuwania celulitu ale także do ogólnego zastosowania: https://allinside.pl/masazery