FB

Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o manicure hybrydowym

Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o manicure hybrydowym

Manicure hybrydowy zdobywa coraz większą popularność. Na pierwszy rzut oka wygląda jak normalny lakier do paznokci, jest jednak zdecydowanie bardziej trwały i odporny na uszkodzenia. Zobacz, czym dokładnie jest manicure hybrydowy, jak działa na nasze dłonie oraz czy można zrobić go samodzielnie.

 

 

 

Manicure hybrydowy – czym różni się od tradycyjnego?

Manicure hybrydowy różni się od tradycyjnego połyskiem, trwałością koloru i większą odpornością na uszkodzenia. Sposób jego wykonania nie odbiega jednak zbytnio od zabiegu tradycyjnego. Po oczyszczeniu płytki paznokcia, a także spiłowaniu oraz usunięciu skórek, nakładany jest lakier hybrydowy. Jego skład również nie różni się znacząco od tego, co zawierają znane nam dobrze lakiery do paznokci.

Najważniejszą różnicą jest zastosowanie lampki UV lub LED. To ona właśnie sprawia, że lakier nałożony na paznokcie umacnia się i utrwala, zyskując jednocześnie wyjątkowy połysk. Warto wiedzieć, jak wygląda manicure hybrydowy krok po kroku, bo taki zabieg możemy przeprowadzić nie tylko u kosmetyczki, lecz również samodzielnie w domu. Ciekawe wskazówki odnośnie samodzielnego nakładania „hybrydy” znajdziesz tutaj.

 

Wpływ na zdrowie


Manicure hybrydowy jest bardzo trwały i wygodny. Nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności, nie wymusza specjalnej ostrożności ze względu na ryzyko odpryśnięcia lakieru. Ma on jednak także swoich przeciwników - głosy krytyczne odnoszą się przede wszystkim do wpływu manicure hybrydowego na zdrowie. Według niektórych krytyków szkodliwy jest jednak nie tyle sam lakier, co raczej działanie promieni UV, stosowanych w celu utrwalania kolejnych jego warstw.

Według innych specjalistów nakładanie lakieru hybrydowego nie stanowi dla nas żadnego ryzyka. Warto pamiętać, że jeden zabieg odpowiada jedynie około dwóm minutom spędzonym na słońcu, a więc trudno tu mówić o negatywnym wpływie na zdrowie. Z pewnością powinno się jednak zwrócić uwagę na korzystanie z dobrej jakości sprzętu i używanie go zgodnie z instrukcją.

 

Domowy manicure hybrydowy

Kolejną zaletą manicure hybrydowego jest fakt, że każda z nas może wykonać go samodzielnie w domu. W tym celu należy posiadać nie tylko odpowiednie lakiery i dodatki, ale także przede wszystkim lampkę UV lub LED. W skład podstawowego zestawu do manicure hybrydowego wchodzą lakiery, pilniczki, patyczki i waciki, bloki polerskie, cleaner oraz aceton. Do lampki przydadzą się zapasowe żarówki.

Wybierając lampkę, warto zwrócić uwagę na jej moc - zbyt mała może wiązać się z koniecznością dłuższego naświetlania paznokci w celu utwardzenia lakieru. Możliwe jest także, że lampki kiepskiej jakości, o małej mocy, utrwalać będą lakier nierówno. Decydując się na zakup zestawu, warto wybrać produkty sprawdzone, wysokiej jakości. Tylko w ten sposób osiągnięty efekt będzie zarówno ładny, jak i trwały. Cały zestaw do manicure to dość znaczny koszt, dlatego też, jeśli nie jesteś przekonana, czy faktycznie będzie ci on potrzebny, lepiej udaj się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego.

 

Zdejmowanie lakieru

Do usunięcia manicure hybrydowego używany jest aceton kosmetyczny. Możemy zanurzyć w nim palce lub owinąć paznokcie wacikami nasączonymi płynem. Po upływie kilku minut lakier powinien z łatwością odchodzić od płytki paznokcia lub wręcz pozostać na waciku. Pamiętajmy, że aceton ma bardzo negatywny wpływ na stan naszej skóry. Dlatego po zabiegu koniecznie należy nawilżyć skórę i paznokcie specjalną odżywką.

Manicure hybrydowy to doskonała alternatywa dla tradycyjnych lakierów. Jest znacznie trwalszy, a przy tym charakteryzuje się pięknym połyskiem.