# # # # #

Jakie buty do biegania?

Jakie buty do biegania?

Jak wybrać odpowiednie buty do biegania?

Pozytywna moda na bieganie w naszym kraju wciąż trwa. Właściwie o każdej porze dnia można spotkać na ulicach kogoś, kto uprawia ten rodzaj sportu. Jogging ma wielu wielbicieli, ponieważ jest stworzony dla każdego, bez względu na wiek. Co więcej, można zacząć biegać w każdej chwili. Wystarczy wygodny strój i buty. No właśnie – buty. Wydaje się oczywiste, że powinniśmy wybierać te najwygodniejsze, dzięki którym nasz trening będzie przebiegał komfortowo i bez nieprzyjemnych problemów ze stopami. Sprawa nie jest jednak taka prosta, dlatego podpowiadamy co zrobić, aby wybrać odpowiedni model oraz dlaczego warto zadbać o ten element naszego biegowego stroju.

Doświadczeni biegacze często powtarzają, że buty są podstawą i warto w nie zainwestować. Przy wyborze buta należy wziąć pod uwagę m.in. to po jakim rodzaju podłoża będziemy biegać i zakupić obuwie o odpowiednio grubej podeszwie i stabilizacji. Twarda podeszwa sprawdzi się przy wymagających terenach np. w lesie, natomiast lekkie obuwie będą dobre do biegania w mieście. Warto też sprawdzić czy model butów posiada amortyzację. Dodatkowo można też zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonany jest but i wybrać ten, który będzie przewiewny. Jeśli chodzi o rozmiar, to fachowcy zalecają wybrać te pół rozmiaru większe, aby nie ściskały za bardzo stopy, a tym samym pozwalały na jej swobodny ruch. Nie należy jednak przesadzać i kupować butów większych o kilka rozmiarów. Za to wybór kolorów, wzorów i ogólnego wyglądu obuwia jest już indywidualną decyzją, w zależności od panującej mody sportowej lub własnych upodobań estetycznych.

Koniecznie zajrzyjcie do naszego działu „Sport” i wybierzcie modele w Aliexpress, które spełniają te kryteria oraz Wasze wymagania. Obecnie mamy do dyspozycji wiele rodzajów obuwia, które sprawdzą się idealnie podczas treningu biegowego i pozwolą Wam obejść się bez kontuzji, a tym samy wcielać w życie powiedzenie, że „sport to zdrowie”.