Ukryj

Sklep Aliexpress

AliExpress to sklep internetowy, który działa od 2010 roku jako detaliczny odpowiednik serwisu Alibaba. W naszym serwisie znajdziecie te same produkty, które są prezentowane na stronie AliExpress.

Aby rozpocząć zakupy, skorzystaj z naszej wyszukiwarki produktów. Znajdziesz ją na górze strony.

Jak kupować na Aliexpress?

Robienie zakupów na Aliexpress jest bardzo proste. Jeśli robiłeś już zakupy w jakimś sklepie internetowym, to nie potrzebujesz prakycznie żadnego wyjaśnienia, aby rozpocząć zakupy na Aliexpress. Zachęcamy Cię jednak, do przeczytania działu Na co zwracać uwagę, przy robieniu zakupow.

Jeżeli jednak, nie czujesz się pewnie zakupach przez interntet, skorzystaj z naszego poradnika zakupów na Aliexpress. Wyjaśniliśmy tam dokładnie krok po kroku, jak robić zakupy na Aliexpress od rejestracji, aż do mmomentu otrzymania produktów, a także reklamacji produktów z Aliexpress.

Poradnik Aliexpress

Zakupy na Aliexpress w 3 prostych krokach

1
Wyszukaj interesujący Cię produkt w naszej wyszukiwarce
2
Przejdź do zakupów na stronę Aliexpress
3
Zapłać za zakupy i czekaj na swoją przesyłkę

Na co zwracać uwagę podczas robienia zakupów

W trakcie zakupów na Aliexpress, warto zwracać uwagę na kilka rzeczy, aby nie ponosić dodatkowych kosztów lub nie narażać się na zostanie oszukanym. Poniższe uwagi zostały opisane dokładniej w naszym poradniku Aliexpress.

Darmowa przesyłka do Polski

Nie każdy produkt na Aliexpress posiada darmową wysyłkę do Polski. Darmowa przesyłka jest zawsze odpowiednio oznaczona w sekcji Wysyłka.

Ilość transakcji sprzedawcy

Kupuj produkty tylko u sprawdzonych sprzedawców. Decyduj sie na zakupy tylko u sprzedawców, którzy posiadają wiele opinii oraz okres działalności dłuższy niż 3 miesiące.

Reputacja sprzedawcy

Wybieraj sprzedwców, którzy posiadają wysoką ocenę swojego sklepu. Zalecamy zakupy w sklepach o ocenie powyżej 4,5 gwiazdki.

Opinie kupujących

Szczególną uwagę zwróć na negatywne opinie. Dowiedz się jakie cechy sprzedawcy nie podobają się kupującum.

Aliexpress FAQ

1. Zapłaciłem za pośrednictwem przelewy24.pl a pieniądze nie dotarły do AliExpress?

Wszelkie pytania dotyczące przebiegu transakcji płatniczych na AliExpress, prosimy kierować bezpośrednio do biura obsługi klienta pośrednika tych transakcji, czyli serwisu Przelewy24: tel: 61 642 93 44 , email: serwis@przelewy24.pl

Allinside.pl nie jest stroną tych transakcji.

2. Opłaty celne i podatkowe za przesyłkę z AliExpress

Zapraszamy do zapoznania się z naszym artukułem dotyczącym Cła i VATu na AliExpress

 

3. Czy na zakupiony towar na AliExpress mogę otrzymać fakturę VAT?

Przed zakupem towaru, radzimy skontaktować się ze sprzedającym i ustalić, czy nie będzie problemu z fakturą.

Jeżeli nie, należy po zakupie sprawdzić w szczególności czy kwota na fakturze jest zgodna (a nie zaniżona) ze stanem faktycznym. Sprzedawcy w Chinach doskonale znają europejskie realia i zaniżają kwoty do 20-30 dolarów na deklaracjach celnych, aby ich klienci nie płacili cła ani podatku VAT.

4. Podróbki na Aliexpress

Należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów na słowo „Original” w treści opisu przedmiotu. Brak takiego wyrazu oznacza, że sprzedawany produkt jest klonem produktu oryginalnego lub przedmiotem nieposiadającym zastrzeżonego wzoru użytkowego, lub znaku towarowego.

Więcej o podróbkach znajdziesz w artykule:

http://www.e-import.pl/informacje/podrobki/

5. Śledzenie przesyłek z Aliexpress

Status przesyłki możesz sprawdzić w dowolnym momencie tutaj.

6. Zły numer przesyłki

Czasami może się tak zdarzyć, że Chiński sprzedawca w natłoku różnych wysyłek pomyli numery listów przewozowych i wprowadzi do systemu AliExpress numer przesyłki dla naszego zamówienia, który nie należy do nas. Wtedy po jakimś czasie podczas sprawdzania, może się okazać, że nasza przesyłka została już odebrana np. Rosji lub innym kraju, także w Polsce. Nie ma się czym martwić. Należy napisać do sprzedającego o sprawdzenie i aktualizację wprowadzonego numeru listu na właściwy.

7. Jak odzyskać zapomniane hasło do logowania na Aliexpress?

8. Kiedy otrzymam zwrot pieniędzy z Aliexpress?

Po pozytywnym rozpatrzeniu sporu zwrot pieniędzy następuje automatycznie na rachunek lub kartę płatniczą. AliExpress wysyła pieniądze w ciągu 2-3 dni, ale ich realny czas zaksięgowania na koncie to 10-14 dni.

9. Przesyłka z Aliexpress nie doszła

W przypadku, gdy nie dochodzi przesyłka przez dłuższy czas, nalezy sprawdzić jej status poprzez wpisanie numeru nadania do naszej wyszukiwarki śledzenia przesyłek. Należy to zrobić nie wcześniej niż po dwóch tygodniach od nadania paczki. Czasami zdarza się tak, że przesyłka nie jest widoczna w systemie śledzenia ani międzynarodowego, ani Poczty Polskiej. Bywa także, że przesyłka jest przetrzymywana dłużej przez Urząd Celny by finalnie dotrzeć do odbiorcy bez problemów. Gdy jednak, upłynie czas na dostawę a przesyłki nadal nie ma - nalezy niezwłocznie otworzyć spór i zażądać 100% zwrotu pieniędzy.

10. Jak anulować zamówienie na Aliexpress

Po dokonaniu płatności ale przed wysłaniem towaru, zamówienie można anulować a pieniądze wrócą automatycznie na konto w ciągu 14 dni. Aby to zrobić, należy się zalogować na swoje konto w Aliexpress i obok zamówienia kliknąć "Cancel Order".

11. Czas dostawy produktów z Aliexpress

Średni czas dostawy produktu z Chin wysłanego za pośrednictwem poczty chińskiej, wynosi 20-25 dni. Może on ulec wydłużeniu nawet do 60 dni lub skróceniu do 10-12 dni. 

12. Gwarancja na AliExpress

Produkty dostępne na Aliexpress mogą mieć dwa rodzaje gwarancji. Pierwszy to najcześniej gwarancja sprzedawcy i bardzo często wygląda to tak, że jeśli produkt dojdzie do nas uszkodzony to sprzedawca wymienia na nowy ponosząc wszelkie koszty z tym związane. Gdy produkt ulegnie zepsuciu do 3 miesięcy, wtedy koszt wysyłki towaru do sprzedawcy ponosi kupujący a koszt przesyłki zwrotnej sprzedawca. Gdy produkt ulegnie uszkodzeniu po 6 miesiącach, to w obie strony za przesyłkę płaci kupujący. Te reguły są zwyczajowe ale różni sprzedawcy, różnie do tego podchodzą. Aliexpress wdrożył także swój autorski system gwarancji, która jest dodatkowo płata i dostępna jako opcja przy zakupie. W przypadku zepsucia towaru jest on wymieniamy na nowy. Od pewnego czasu AliExpress wprowadził swój własny system gwarancji. Więcej informacji znajdziecie w naszym poradniku dotyczącym gwarancji na Aliexpress.

13. Rodzaje płatności na Aliexpress

Można dokonywać płatności na Aliexpress na kilka sposobów od kart kredytowych po przelew bankowy. Najczęściej jednak, płatności są dokonywane za pośrednictwem serwisu przelewy24.pl w polskich złotówkach.

14. Otwieranie sporu i zwrot towaru na Aliexpress

Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem opisującym jak otworzyć spór i zwrócić towar na AliExpress.

15. Allinside.pl a Aliexpress

Serwis Allinside.pl nie jest pośrednikiem ani stroną dla zamawiającego. To nie nam się płaci, to nie my rozpatrujemy spory, to nie my posiadamy towar. Dlatego też, wszelkie wyżej wymienione sprawy, należy omawiać bezpośrednio ze sprzedawcą lub Aliexpress.

Popularność Aliexpress

Największym rynkiem zbytu jest Rosja oraz Brazylia, w których to krajach wartość zawieranych transakcji w dniu wyprzedaży, organizowanej raz w roku, 11 listopada, przewyższa "Czarny Piątek" i "Cybermonday" razem wzięte.

W 2011 roku, w dniu promocji, na AliExpress można było znaleźć aż 10 milionów produktów, a rok później jeszcze o 10 milionów więcej. Liczba użytkowników serwisu wynosiła dwa miliony, a serwis AliExpress otrzymał status największej platformy sprzedaży online na świecie. Od tego czasu portal wciąż prężnie się rozwija, zdobywając nowych klientów i wprowadzając więcej nowoczesnych produktów.

Aktualnie samego dnia wyprzedaży, wartość sprzedaży w AliExpress przekracza 18 miliardów dolarów. Jest to ogromna suma, która świadczy nie tylko o popularności serwisu, ale również o niskich cenach, na jakie mogą liczyć klienci, zwłaszcza, że pierwszy miliard osiągany jest w ciągu pierwszych pięciu minut trwania promocji. Z AliEkspress korzystają dziesiątki milionów użytkowników z całego świata. Serwis oferuje setki milionów produktów, pochodzących od tysięcy sprzedawców, którzy zapewniają najlepsze warunki współpracy wszystkim klientom.

Popularność AliExpress jest niezaprzeczalna, ludzie coraz chętniej dokonują zakupów online i coraz częściej poszukują produktów oryginalnych w jak najniższych cenach. Na portalu każdy klient ma możliwość sprawdzenia ogromnej ilości wariantów i modeli jednego gatunku, dzięki czemu wybór tu jest praktycznie nieograniczony. Serwis działa dopiero od kilku lat, jednak przez cały okres funkcjonowania osiągnął niesamowite postępy i wciąż dokonuje zmian, wprowadza nowości i przyciąga większą rzeszę zwolenników. W przyszłości na AliExpress będzie można znaleźć jeszcze więcej towarów w bardziej atrakcyjnych cenach.