# # # # #

Jak rozpoznać podróbki znanych marek na AliExpress?

Jak rozpoznać podróbki znanych marek na AliExpress?

Zawsze, gdy mamy do czynienia z niskimi cenami na AliExpress, musimy być przygotowani na to, że wśród oferowanych produktów znajdą się takie, które są podróbkami. Część z nich może świetnie imitować swój pierwowzór, więc potrzeba nie lada wiedzy i doświadczenia, by nie dać się oszukać. Przedstawiamy zatem 10 popularnych marek, które są chętnie kopiowane.

 

 

 

Kostium kąpielowy Victoria's Secret

Materiał. Wszystkie stroje kąpielowe są wykonane z podwójnego materiału.

Tabela rozmiarów i metki. Istnieje 5 głównych rozmiarów kostiumów kąpielowych: XS, S, M, L i XL. Na podróbkach znajdziemy natomiast zazwyczaj tylko S, M i L. Przy stanikach rozmiar jest podpisywany w taki sam sposób, jak na zwykłej bieliźnie (34, 34, itd.). Metki występują jedynie w 4 opcjach – kolorze różowym, czarnym, białym lub są przezroczyste. Krajami wytwórczymi są Chiny lub Sri Lanka.

 

Jeansy Levi’s

Tylna kieszeń, metki i naszywka. Szwy w kształcie łuku na tylnej kieszeni są typowe dla wszystkich jeansów Levi’sa. Logo napisane jest z wielkimi literami, oprócz „e”. Numer seryjny na naszywce jest taki sam, jak na wewnętrznej metce.

Guziki. Są wykonane z metalu, a ich płaska część jest wygrawerowana znakiem Levi Strauss. Na odwrotnej stronie znajduje się numer seryjny danego modelu.

Jeansy_Levias

Koszulka polo Lacoste

Guziki. Mają barwny kolor, ponieważ są one najczęściej wykonane z matryc perłowych. Kształt jest płaski i lekko wduszony do środka. Posiadają dwa otwory i żadnego napisu.

Logo. Zielony krokodyl jest szyty oddzielnie, a następnie dołączany do koszulki, przez co znacznie odstaje od materiału. Znajduje się po lewej stronie, poniżej drugiego guzika.

 

Trampki Converse

Układ. Podeszwa ma wysokość nie mniejszą niż 3 cm. Na tylnej stronie znajduje się jedynie znak „ALL STAR” oraz grafika gwiazdy, której czasem towarzyszy literka „R”. Converse są zawsze sprzedawane zasznurowane.

Metka. Naklejka na odwrocie języka jest naszywana i lekko odstaje od materiału (fałszywe modele mają w tym miejscu tylko kawałek papieru). Na metce znajduje się numer seryjny składający się z 6 znaków.

 

Buty sportowe Air Max

Komora powietrzna. Oryginalne buty mają moduł powietrzny pod przezroczystą plastikową pokrywą. Aby ją sprawdzić, należy ją nacisnąć – powinna szybko wrócić do pierwotnego kształtu.

Metka. Po 2008 r. metki we wszystkich modelach Air Max są zamocowane termicznie, więc nie ma przy nich nici. Numer seryjny składa się z 9 znaków. Podeszwa wykonana jest z wysokiej jakości gumy, która ma nieco przygaszony odcień.

 

Buty Christian Louboutin

Układ. Po położeniu na równą powierzchnię, stopy i obcasy oryginalnych butów będą na tym samym poziomie. Części boczne nie są wysokie (jest to znak rozpoznawczy marki) i wyraźnie zakrzywione. Materiał na głównej części buta i na pięcie jest identyczny.

Podeszwa. Podeszwa jest zawsze w kolorze intensywnej czerwieni. Są na niej wytłoczone symbole „Christian Louboutin”, „Made in Italy” i rozmiar. Czasami modele skórzane zawierają dodatkowe „Vero Cuoio”.

 

Zegarek Rolex

Tarcza zegara. W Rolexach jest wykonana ze szkła szafirowego, czyli bez problemu spłynie po nich kropa wody. W pobliżu numeru 6 widnieje mały symbol korony (dotyczy wszystkich modeli wyprodukowanych po 2002 r.).

Panel tylny. Kopie Rolexa często mają przejrzysty tylny panel. Oryginalne modele zawsze mają metalową obudowę z numerem seryjnym i logo wygrawerowanym pod nim.

Zegarek_Rolex

Okulary Ray-Ban

Pokrowiec. Wykonany jest z tkaniny, jest szorstki w dotyku i ma logo Ray-Ban na guziku. Znajduje się na nim grafika – stempel z logo. Wewnątrz umieszczono czarny welur.

Szkła. Prawe szkło w wszystkich modelach ma zapis Ray-Ban, którego nie można usunąć. Lewe ma laserowo grawerowane RB zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz.

 

Słuchawki EarPods Apple

Paczka. Oryginalne słuchawki są sprzedawane w plastikowym pudełku z niebieską poświatą (zwykle jest żółta w przypadku fałszywych produktów). Waga pudełka wraz z słuchawkami wynosi około 50g.

Układ. Kreska na słuchawkach wykonana jest z metalu. W kopiach często brakuje symboli lewej/prawej słuchawki.

Słuchawki_EarPods_Apple

Telefony Samsung

Wyświetlacz. W większości modeli są wyświetlacze AMOLED. Jedną z jego cech jest jasny, czarny kolor. Fałszywe produkty są zazwyczaj szare, niebieskie lub brązowe.

Sprawdzanie kodu. Wpisz kod *#7353#. Oryginalny Samsung otworzy specjalne menu testowania aplikacji. Połączenie *#0*# pomoże w testowaniu ekranu, głośników i innych funkcji telefonu.

Numery identyfikacyjne. Miejsce pod baterią zawiera kod modelu, numer seryjny i IMEI. Po wpisaniu *#06# na ekranie zostanie wyświetlony numer IMEI i numer seryjny – muszą być identyczne z tymi z obudowy.

 

Jeśli pomimo wszystko i tak trafi do nas podróbka, to pamiętajmy o tym, że zawsze mamy prawo ją zwrócić żądać oddania pieniędzy.