# # # # #

Zegarki dla nurków – z tymi gadżetami głębokość nie będzie straszna

Zegarki dla nurków – z tymi gadżetami głębokość nie będzie straszna

Zegarki dla nurków – z tymi gadżetami głębokość nie będzie straszna

 

Zegarki to uwielbiany przez wiele osób element biżuterii, ale coraz częściej nosimy je też nie tylko przy okazji wyjść towarzyskich czy imprez okolicznościowych. Dziś bardzo modne są zegarki projektowane z myślą o sportowcach czy pasjonatach niektórych dyscyplin sportowych. Szwajcarska marka Doxa Sub od lat tworzy kultowe już zegarki dla nurków. Jeśli interesuje Cię odkrywanie podwodnego świata i zdarza Ci się nurkować rekreacyjnie, to pamiętaj, że świetnie w takich sytuacjach sprawdzą się zegarki nurkowe typu diver.

 

Komfortowe i bezpieczne nurkowanie z zegarkami Doxa Sub

 

Zegarki dla nurków marki Doxa to innowacyjne perełki wśród szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Zanim jednak opracowano te konkretne modele sportowej biżuterii, w 1889 roku utalentowany zegarmistrz Georges Ducommun założył własną fabrykę produkującą zegarki, a w jej nazwie zawarł pochodzące z greki słowo „doxa”, które tłumaczy się jako „chwała” lub „sława”. Z biegiem lat jego marka stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie i cieszy się tą sławą do dziś. Zegarki Doxa przez lata wygrywały rankingi na najbardziej prestiżowych konkursach branżowych. Te luksusowe akcesoria o najwyższej jakości i precyzji wykonania mają wielu miłośników w różnych zakątkach globu.

 

Kiedy narodziła się idea stworzenia zegarków do nurkowania? Przełomem w tej kwestii okazały się lata 60. XX wieku. Był to okres, w którym marka biżuteryjna Doxa zaczęła specjalizować się w gadżetach dla podróżników i amatorów oraz zawodowych sportowców. Wówczas popularnością cieszyło się nurkowanie i aby podtrzymać ten trend, w szwajcarskich zakładach Doxa postanowiono stworzyć innowacyjne modele zegarków, przeznaczone właśnie dla nurków oraz pasjonatów tej niezwykle pociągającej dziedziny sportu.

 

Zegarki dla nurków – czym się wyróżniają?

 

Każdy z modeli zegarków dla nurków marki Doxa został dobrze wzmocniony, dlatego użytkowanie go pod powierzchnią wody jest w stu procentach bezpieczne. Modele te charakteryzują się zarówno wysokim poziomem wodoszczelności, ale też rozbudowanymi możliwościami ochrony, w której skład wlicza się dodatkowe uszczelnienia, dokręcaną koronkę i zawór helowy. Profesjonalne zegarki dla nurków są wykonywane ze stali szlachetnej, bywają także modele z tytanu, a paski sprzętu są z kolei stworzone z wysokojakościowej gumy bądź kauczuku, czyli materiałów odpornych na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

 

Zegarki dla nurków marki Doxa są wygodne, czytelne, niezawodne w podwodnych penetracjach i co najważniejsze – proste w użytkowaniu. A swoją funkcjonalność i popularność zarazem zawdzięczają twórcom, którym zależało również na tym, by były akcesorium przystępnym cenowo.