# # # # #

Fidget spinner najpopularniejszy gadżet

Fidget spinner najpopularniejszy gadżet

Fidget spinner – najpopularniejszy gadżet tego roku

Na pewno gdzieś widzieliście, słyszeliście lub czytaliście o bardzo popularnym ostatnio gadżecie i zabawce – fidget spinnerze. Ten mały przedmiot w ostatnim czasie budzi ciekawość i emocje nie tylko w Polsce, ale i w wielu innych krajach na całym świecie. Używają go dzieci, ale również dorośli. Moda na zabawę z fidget spinnerem przywędrowała do nas z USA w tym roku, ale ten gadżet ma o wiele dłuższą historię. Co to właściwie jest i do czego służy?

 

 

Fidget spinner to zabawka zręcznościowa w kształcie trójkąta, która składa się z trzech lub czterech połączonych ze sobą łożysk, które można wprawić w ruch. Uznaje się, że stworzyła ją w latach 90. inżynier Catherine Hettinger z USA. Zabawka miała mieć głównie funkcję terapeutyczną - wpływać na większą koncentrację, uspokojenie i wyciszenie osób, które ją używają, a nawet być pomocna dla dzieci z różnymi zaburzeniami np. ADHD.

 

 

Zabawka początkowo nie zdobyła aż tak dużej sławy, ale w ubiegłym roku magazyn „Forbes” przypomniał o niej swoim czytelnikom. Dalszą historię już znamy – fidget spinner zaczął podbijać świat, a producenci prześcigają się w oferowaniu jego coraz bardziej ulepszonych wersji. Te współczesne zabawki różnią się od tych, które zostały stworzone pierwotnie, ale nie ulega wątpliwości, że zabawa tym gadżetem sprawia radość ogromnej ilości osób. Pojawiają się nawet grupy fanów, którzy nawzajem wymieniają się zastosowaniami oraz trikami, jakie można wykonać z użyciem zabawki, a w Internecie jest mnóstwo filmów instruktażowych w jaki sposób prawidłowo jej używać.

Ten najpopularniejszy gadżet tego roku znajdziesz na Aliexpress w naszym katalogu na: https://allinside.pl/szukaj/fidget-spinner. Jego zakup będzie doskonałą okazją do osobistego sprawdzenia co takiego sprawiło, że ta zabawka zyskała tak dużą popularność na świecie i stała się niewątpliwym fenomenem 2017 roku.