# # # # #

Jak sprawdzić sprzedawcę na Aliexpress?

Jak sprawdzić sprzedawcę na Aliexpress?

Przede wszystkim decydując się na zakupy, powinniśmy sprawdzić jaką ogólną ocenę ma sprzedawca, u którego chcemy dokonać zakupu. Każdy sprzedający zbiera punkty za transakcje, na załączonym zdjęciu widzimy poszczególne szczeble punktacji. Najmniejszą liczbę transakcji oznaczono symbolem orderu, następne w kolejności są diamenty, a później korony. Najbezpieczniej jest zatem kupować od osób, które mają przy swojej nazwie symbol korony, oznacza to, że przeprowadzili oni najwięcej transakcji.

Kiedy wejdziemy bezpośrednio na stronę sklepu bądź przedmiotu, na górnym pasku możemy odczytać wszystkie niezbędne informacje. Obok symbolu graficznego (korony, diamentu, orderu) mamy dokładną informację o liczbie przeprowadzonych operacji handlowych oraz wykaz procentowy pozytywnych opinii od  kupujących. Na tym samym pasku możemy również uzyskać informację, od jakiego czasu dana osoba prowadzi działalność. Najlepiej kupować od osób, które już od dłuższego czasu prowadzą sprzedaż na Aliexpress, wówczas większe szanse, że zamówiony przedmiot do nas dotrze.

Dodatkowo warto sprawdzić feedbacki (opinie) odnośnie konkretnego produktu. Znajdziemy je w drugiej zakładce obok zakładki „product details”. Im więcej pozytywnych opinii tym większa szansa, że produkt przyjdzie dobrej jakości. W zakładce „feedback” możemy zaznaczyć w filtrach frazę „with pictures” wówczas wyświetlą nam się opinie od kupujących wraz z załączonymi przez nich zdjęciami — pomoże nam to zweryfikować, jak przedmiot wygląda w rzeczywistości.

 

Przejdź na stronę główną: Aliexpress polska wersja