# # # # #

Kostiumy na Halloween – inspiracje z AliExpress

Kostiumy na Halloween – inspiracje z AliExpress

Halloween coraz chętniej obchodzone jest przez Polaków. I nie ma się czemu dziwić! W końcu niewiele mamy okazji do tego, by przebrać się w naprawdę dziwaczny strój i bawić się w nim całą noc. Istnieje niekończąca się liczba sklepów internetowych oferujących kostiumy, ale niewiele z nich ma asortyment i ceny, jakie znajdziemy na AliExpress. Warto więc przejrzeć witrynę chociażby w poszukiwaniu inspiracji, gdyż to, co oferują nam czasami sprzedawcy, jest bardzo osobliwe. Jeden unikalny strój pozwoli nam być gotowym na każdą imprezę - czy to Halloweenową, czy karnawałową.

 

 

Pisaliśmy o tym, jaki zegarek kupić, pisaliśmy też o tym, jaki telefon kupić. Dziś podpowiemy – jak przebrać się na Halloween!

 

Stary, dobry superbohater

Chcielibyśmy wyglądać jak Flash z początku komiksowej serii? Albo jak Hulk grany przez Edwarda Nortona? Nic trudnego, gdyż wybór superbohaterskich kostiumów na AliExpress jest wręcz przytłaczający. Znajdziemy tu przeróżne wzory, rozmiary, wykończenia. Warto zwrócić uwagę na jakość stroju – bardzo często wyznacznikiem będzie tu cena. A jej przekrój jest w tym dziale ogromny – od 3$ za pelerynę do nawet 600$ za pełnoprawny, pełen szczegółów i zdobień kostium Deadpoola.

 

Zwierzakowe szaleństwo

Pewnie na szkolne potańcówki karnawałowe nie raz byliśmy przebrani za kotka czy pieska, jednak teraz nastąpiła prawdziwa rewolucja w zwierzakowych kostiumach! Mamy ochotę być kowbojem ujeżdżającym dinozaura? A może jednak wolimy, aby naszym wierzchowcem był jednorożec? Żaden problem! Sami możemy zmienić się w wielką krwiożerczą bestię i pisząc wielką mamy na myśli naprawdę pokaźnego potwora, który zapewne będzie miał problem, żeby zmieścić się w drzwiach. To wszystko zasługa kostiumów, które napełnia się powietrzem i dzięki temu kilkukrotnie zwiększa ich gabaryty. O dziwo noszenie tego stroju jest komfortowe, więc jeśli nie przeszkadza nam ciągły szum pompy, to jest to przebranie dla nas.

Dynia

Jak straszyć, to na poważnie

A teraz coś dla miłośników prawdziwego klimatu Halloween, czy grozy, horrorów, krwi i wszystkiego innego, od czego dostajemy gęsiej skórki. Zombie, wampiry, czarownice, szaleni naukowcy – to tylko przedsmak do tego, co możemy uzyskać dzięki krwawym strojom z AliExpress. Najlepszy efekt w tym dziale robią realistyczne maski, które są wykonane z najwyższej jakości gumy i wyglądają, jakby były naszą drugą skórą. Samo przeglądanie tych kostiumów wieczorową porą jest dość przerażające, więc podczas imprezy na pewno będą robić piorunujące wrażenie.

 

Jak szukać?

Wiele ciekawych kostiumów trudno znaleźć z powodu ogromnej ilości ofert. Jeśli mamy więc jakiś pomysł (nawet jeśli jest on wyjątkowo dziwny), to wpiszmy go w wyszukiwarkę. Wymyśliliśmy sobie, że chcemy być przebrani za młotek – proszę bardzo, możemy być pociesznym młotkiem z oczami. 

 

Jeśli natomiast szukamy na razie inspiracji, to warto zacząć od podstawowych fraz, takich jak:

  • stroje Halloween dla kobiet,
  • Halloween kostiumy dla mężczyzn,
  • kostiumy Halloween dla dzieci,
  • strój Halloween dla par,
  • tanie kostiumy karnawałowe.

 

Rozmiar kostiumów w AliExpress

Kostiumy na AliExpress mogą być tanie, ale zanim zaczniemy kupować wszystko upewnijmy się, że znaleźliśmy odpowiedni rozmiar. Bierzmy pod uwagę też to, że rozmiarówka może różnić się znacznie w zależności od sprzedającego. Aby uniknąć nieprzyjemności wykonajmy te trzy czynności:

  1. Najpierw sprawdźmy dokładnie opis produktu, aby zorientować się, czy strój jest przeznaczony dla mężczyzn, kobiet, dzieci lub niemowląt.
  2. Gdy to zrobimy, spójrzmy na tabelę rozmiarów u danego sprzedawcy – przeważnie znajduje się ona na środku oferty. Tutaj możemy zobaczyć rozmiary w centymetrach, więc nie pozostaje nam nic innego, niż chwycić miarę w dłoń i spisać swoje aktualne gabaryty.
  3. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, skontaktujmy się bezpośrednio ze sprzedającym.
Maska

Znalezienie dobrego kostiumu

Jest wielu dobrych sprzedawców kostiumów na AliExpress, ale po drodze przyjdzie nam przekopać się przez niezliczone oferty naprawdę niskiej jakości strojów. Niektóre z nich mogą być wyjątkowo zabawne, niektóre nawet wygodne i trafione, jednak nie dajmy się skusić na wszystko, co kosztuje mniej niż 5$.

Przed zakupem jakiegokolwiek stroju należy upewnić się, że otrzymujemy go od godnego zaufania sprzedawcy z dobrymi ocenami. Aby to sprawdzić, zapoznajmy się z opiniami i komentarzami poprzednich klientów. Zgodnie z ogólną zasadą, jeśli sprzedawca ma rating powyżej 92%, to nie musimy obawiać się oszustwa, jednak tu ważna jest też również liczba sprzedanych artykułów – jeśli jest ona liczona w tysiącach, to naprawdę dobrze rokuje. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie produktu.