# # # # #

Otwieranie sporów - zmiany

Otwieranie sporów - zmiany

Od kilku tygodni na Aliexpress zostały wprowadzone zmiany w kwestii otwierania sporów. Z informacji znajdujących się bezpośrednio przy zakupionym przez nas przedmiocie wynika, iż na dostawę musimy poczekać z dokładnością co do jednego dnia podanego w aukcji. Nie powinniśmy zatem otwierać sporów na kilka dni przed końcem czasu ochronnego, tak jak to było dotychczas. W Internecie krąży wiele informacji, iż nadwyrężanie opcji otwierania sporów przed wyznaczonym terminem może grozić sankcjami ze strony administracji Aliexpress.

Komunikat od Aliexpress podaje nam informację, w jakim terminie powinna przyjść do nas przesyłka (w moim przypadku jest to okres między 15-stoma, a 34-stoma dniami). W następnym wersie, przy punkcie pierwszym mamy wiadomość, że jeśli nie otrzymamy przesyłki do podanego terminu (tu: 12-stego września bieżącego roku) to możemy aplikować o odzyskanie pieniędzy (zwrot) poprzez założenie sporu.

Jeżeli paczka nie przyszła w podanym przez administrację terminie, możemy także skorzystać z opcji numer 2, jaką jest wydłużenie czasu ochrony. Wyrażamy przez to naszą dobrą wolę, by poczekać jeszcze kilka dni dłużej na zamówienie. Co istotne - wybierając tę opcję, absolutnie nie zrzekamy się prawa do otworzenie sporu. Po prostu możemy to zrobić kilka dni później. Zalecamy zatem, aby uzbroić się w cierpliwość.

 

Przejdź na stronę główną: Aliexpress polska wersja