# # # # #

Przesyłka rejestrowana, a nierejestrowana

Przesyłka rejestrowana, a nierejestrowana

Jak już wspomniałam w poprzednim wpisie – na Aliexpress spotkamy się przeważnie z dwoma rodzajami wysyłek: listy rejestrowane i nierejestrowane. Warto zatem podpowiedzieć czym one się różnią i w jaki sposób możemy zweryfikować jakim listem zostało wysłane nasze zamówienie.

Drogę, jaką przemierza list nierejestrowany, możemy śledzić tylko do momentu, kiedy znajduje się jeszcze w kraju nadania (zazwyczaj są to Chiny). Na jego podstawie możemy uzyskać m.in. informację, kiedy paczka została nadana w urzędzie pocztowym. Jeżeli chodzi o przesyłkę rejestrowaną, w tym przypadku możemy śledzić jej całą trasę. Zarówno na terenie kraju, w jakim została nadana, ale także na terenie Polski.

A jak rozróżnić jakim listem sprzedawca wysłał zamówiony produkt? Sprawdzamy to za pomocą numeru nadania (tracking number). List nierejestrowany składa się zazwyczaj z samych cyfr. Natomiast w przypadku wysyłki rejestrowanej numer jest poprzedzony literą R, która symbolizuje angielskie słowo registred – czyli zarejestrowana. Kolejna litera wybierana jest losowo i nie ma żadnego znaczenia. W ciągu numeru listu rejestrowanego litery znajdują się również na końcu i są one kodem kraju, w jakim nadano paczkę. Na przykład w przypadku Chin są to litery CN.

Zanim jednak przystąpimy do śledzenia naszej paczki, warto chwilę odczekać, bo numery te są zazwyczaj aktywne dopiero po 5-10 dniach od momentu nadania. Na załączonym zdjęciu widzimy trzy różne numery nadania, zgodnie z podanymi wytycznymi tylko ten zaznaczony na czerwono jest listem rejestrowanym. Zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki: https://allinside.pl/sledzenie-przesylek lub przejdź na stronę główną: Aliexpress polska wersja