# # # # #

Elektroniczne gadżety z AliExpress, na które warto zwrócić uwagę

Elektroniczne gadżety z AliExpress, na które warto zwrócić uwagę

Czy ktokolwiek z nas wyobraża sobie życie bez elektroniki? Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele gadżetów nas otacza i definiuje wszystko, co robimy w ciągu dnia. Nie ma w tym nic złego, przecież powstały one właśnie po to, by ułatwiać nam wykonywanie żmudnych czynności i umilać wolny czas. A jeśli jeszcze można nabyć sprzęt elektroniczny w zawrotnej niskiej cenie, to dlaczego by z tego nie skorzystać? Oto gadżety, który wpadły nam w oko na AliExpress.

 

Ostnio przedstawiliśmy Wam 10 przedmiotów z AliExpress, które warto kupić za mniej niż 3 dolary. Teraz pora na przydane gadżety. Zapraszamy!

GAoAnik_Bluetooth_Xiaomi_Mini

Głośnik Bluetooth Xiaomi Mini

Zaczynamy od naszej ukochanej marki Xiaomi. Głośnik pierwszej generacji od tej firmy był całkiem niezłym, dwukanałowym, przenośnym głośnikiem za skromną cenę 20 $. Chociaż nie da się ukryć, że za tę kwotę był to naprawdę świetny sprzęt, to miał też swoje wady - był nieco za duży, by móc wygodnie nosić go w kieszeni, a i dźwięk pozostawiał wiele do życzenia. Głośnikowi Bluetooth Xiaomi Mini nie można już nic zarzucić: ma tylko około 5 centymetrów średnicy i waży zaledwie 58 gramów, czyli mniej niż mała paczka chipsów.

Jedyną rzeczą oprócz głośnika, którą znajdziemy w pudełku, jest instrukcja, która oczywiście jest po chińsku. Aż dziw bierze, że po tylu zakupach na AliExpress nadal nie jesteśmy w stanie jej odszyfrować.

Xiaomi Mini ma tylko jeden aktywny kanał, ale gra zaskakująco głośno jak na tak niewielkie urządzenie. Bez problemu będzie mógł stanowić główny głośnik na niejednej imprezie ze znajomymi. Jakość dźwięku jest wręcz niesamowita i nawet przy maksymalnej głośności nie uświadczymy pisków, skrzeczenia czy zniekształcenia głosu. Xiaomi jak zwykle zrobiło cudowną robotę.

Dron_Eachine_E010

Dron Eachine E010

Następnym produktem, który przykuł naszą uwagę, jest dron Eachine. To niepozorne urządzenie nie pozwoli nam vlogować niczym Krzysztof Gonciarz, ale na pewno jest dobrym zakupem, jeśli planujemy w przyszłości wydać kilka tysięcy złotych na prawdziwego drona. Eachine E010 jest wyposażony w ładowarkę, dodatkowy zestaw śmigieł i podręcznik w języku angielskim, co jest wyjątkową rzadkością, jeśli chodzi o elektronikę sprowadzaną z Chin. Dron przychodzi do nas dobrze zapakowany, z oddzielnymi przedziałami na bonusowe części, a także na drona i pilot do zdalnego sterowania. Przyciski kontrolera są bardzo przyzwoite i wygląda na to, że Eachine dołożyła wszelkich starań, aby całkiem dobrze zabezpieczyć ruchome części i okablowanie gadżetu.

Zanim jednak będziemy mogli beztrosko wykonywać podniebne akrobacje i stresować tym sąsiadów (pamiętajmy o tym, żeby zawsze uprzedzić najbliższe otoczenie, że będziecie latać dronem – zabawka czy też nie, jednak może zrobić krzywdę, jeśli wpadnie na kogoś z impetem) musimy przejść proces kalibracji. Nie zajmuje on sporo czasu, jednak aby wykonać go poprawnie należy posłużyć się instrukcją, ponieważ pierwsze obcowanie z dronem od Eachine nie należy do najbardziej intuicyjnych.

GAoAnik_Bluetooth_Kelling_A5

Głośnik Bluetooth Kelling A5

Jeśli nadal brak nam głośników lub po prostu marka Xiaomi nam się znudziła (czy to jest w ogóle możliwe?), to warto zwrócić uwagę na gadżet od firmy Keling o numerze modelu A5. Zamawiając go z AliExpress otrzymamy sprzęt w dobrze zabezpieczonym pudełku, w którym oprócz głośnika znajdziemy jeszcze nie pleciony kabel micro-USB 2.0 oraz kabel AUX.

Górna część korpusu została wykonana z grubego białego plastiku, z kolei środkowa jest metalowa, prawdopodobnie z aluminium niskowartościowego. Keling A5 ma na bocznym panelu wiele przycisków, które służą m.in. do przełączania piosenek i odbierania połączeń, więc konieczność dotykania telefonu podczas użytkowania jest praktycznie wyeliminowana. Może również odtwarzać bezpośrednio z karty micro SD, co jest fenomenem wśród niskobudżetowych głośników przenośnych.

Bateria wystarcza na około 6 godzin ciągłej pracy, głośnik ma łączną wagę 275 gramów, a jego moc wyjściowa wynosi 3W. Jakość dźwięku nie jest niestety aż tak powalająca, jak w przypadku modelu od Xiaomi, więc melomanom taki gadżet nie przypadnie do gustu. Nie można jednak odmówić temu głośnikowi świetnego designu.

 

Zobacz również: sukienki aliexpress oraz prezenty dla dziewczyny