# # # # #

Top 3 akcesoriów do makijażu na AliExpress – jak wybrać i czym się kierować?

Top 3 akcesoriów do makijażu na AliExpress – jak wybrać i czym się kierować?

Różnorodność produktów do makijażu na AliExpress jest ogromna. Porównując jednak ceny z serwisu do tych obowiązujących w polskich sklepach, można dojść do wniosku, że z ich jakością nie wszystko jest w porządku. Na szczęście nie jest to normą i w większości przypadków otrzymamy funkcjonalny, trwały i - co najważniejsze – bezpieczny produkt. Na które akcesoria warto zwrócić uwagę i czym się kierować przy ich wyborze, by służyły nam lata?

 

Ostatnio pisaliśmy o tym, jak nie dać się nabrać na niską jakość i niskie ceny, dziś prezentujemy TOP najlepszych akcesorów do makijażu - będzie i tanio, i dobrze! 

Zestawy pędzli

Zestawy pędzli

Jeśli będziemy mieć wielkie szczęście, to znajdziemy w stacjonarnych drogeriach pędzle, które kosztują 10 zł. Oczywiście za jedną sztukę. Pojedynczym egzemplarzem niewiele będziemy mogły zdziałać, więc skompletowanie efektywnego zestawu wyniesie nas co najmniej 60 zł. Warto nadmienić, że w tej cenie nie można spodziewać się olśniewającej jakości – ot, zwykłe pędzle, z których najpewniej szybko zacznie uciekać włosie, a trzonek i skuwka po kilku użyciach stracą swój pierwotny urok. W tej cenie na AliExpress dostaniemy 24-elementowy zestaw pędzli do makijażu chińskiego producenta wraz z estetycznym etui. Jest to jednak jedna z najdroższych propozycji, bowiem 20 pędzli do makijażu w przepięknych i ciekawych kolorach, to koszt rzędu… ok 10 zł!

Przy zakupie sprawdzajmy oczywiście opinie innych klientów. Mając do wyboru włosie syntetyczne lub naturalne stawiajmy na to pierwsze – mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznych. Ważne jest również to, w jaki sposób pędzle zostaną zapakowane - czy zostaną wrzucone do kartonu luzem, czy też będą w folii ochronnej? Warto jednak zachować wszelkie środki ostrożności i przed pierwszym użyciem umyć włosie pędzli.

 

Gąbeczki do makijażu

Gąbeczki do makijażu

Pojawienie się ich na rynku spowodowało niemałą rewolucję w makijażu każdej z nas. Komfortowe nakładanie podkładu bez smug i prześwitów to coś, obok czego nie można przejść obojętnie. Jednak ceny kultowych modeli są dość wygórowane, a sam koncept został skopiowany już tyle razy, że bez obaw możemy sięgać po odpowiedni z AliExpress. A zgadniecie, ile kosztuje taka gąbeczka do makijażu? Mniej niż 8 zł… Warto również przyjrzeć się innym ofertom, ponieważ znajdziemy tam ciekawe rozwiązania, jak np. połączenia pędzla z gąbeczką do makijazu lub urocze gadżety w kształcę serduszek

Składając zamówienie zwróćmy uwagę na opis produktu, a w szczególności na jego wielkość. Na rynku znajdziemy także gąbeczki do korektorów lub do zakrywania sińców pod oczami, więc są one wyjątkowo małe. Możemy więc omyłkowo wybrać nie taki produkt, jakiego szukałyśmy. Niezmiernie ważne jest również dokładne wyczyszczenie gąbeczki przed użyciem – dotyczy to nawet tych wysokopółkowych modeli. Do ich produkcji używa się różnych środków chemicznych, których zapewne pozbyto się przed zapakowaniem gąbeczki, jednak warto jeszcze raz przemyć ją własnymi produktami i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

 

Zalotka

Zalotki

Co tu dużo mówić – podkręcone rzęsy potrafią zrobić piorunujące wrażenie i są idealnym uzupełnieniem wieczorowego makijażu. Chociaż może w tym przypadku przebitka cen na AliExpress w porównaniu z drogeriami nie będzie aż tak spektakularna, to i tak będziemy w stanie zaoszczędzić kilkanaście złotych. Najtańsze modele zalotek znajdziemy bowiem już za 4 zł , a co najciekawsze są one wykonane ze stali i posiadają silikonowe wkładki , czyli niczym nie ustępują tym, dostępnym w polskich sklepach.

Zdecydowanie omijajmy szerokim łukiem wszystkie plastikowe zalotki – na pewno nie będą one tak trwałe, jak ich stalowe odpowiedniki. Dodatkowo używanie takiego sprzętu jest po prostu wyjątkowo męczące – trzeba nie lada siły, by podkręcić rzęsy. Dotyczy to modeli, które w całości wykonane są z plastiku, chociaż unikajmy i takich, które nie są skonstruowane z jednolitego materiału – w tym przypadku z kolei łatwo oderwać jedną część od pozostałych.

 

Zobacz również: sukienki aliexpress oraz prezenty dla dziewczyny