# # # # #

Top 5 produktów Xiaomi (innych niż smartfony), które kupisz na AliExpress

Top 5 produktów Xiaomi (innych niż smartfony), które kupisz na AliExpress

Xiaomi jest ogromną chińską firmą elektroniczną z siedzibą w Pekinie. Będąc czwartym pod względem wielkości producentem smartfonów na świecie, rozwija się i sprzedaje aplikacje mobilne, laptopy i inne urządzenia elektroniczne. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że to tylko wierzchołek możliwości Xiaomi. Ich produkty są bowiem bardzo zróżnicowane, a firma co jakiś czas zaskakuje nas nowymi pomysłami.

Nie raz pisaliśmy Wam o telefonach Xiaomi, jednak to nie jedyne produkty tej firmy, które warto kupić na AliExpress

Najciekawsze produkty Xiaomi

Według IDC jeszcze w październiku 2014 Xiaomi było piątym co do wielkości producentem smartfonów na świecie, ale co ciekawe w tym samym czasie prześcignęło Samsunga na chińskim rynku, stając się potentatem w swoim kraju. Może być to więc tylko kwestia czasu, zanim takie wyniki firma osiągnie w skali globalnej. A są ku temu dobre powody, ponieważ Xiaomi dobitnie pokazało, że niska cena może iść w parze z wysoką jakością i niezawodnością sprzętów elektronicznych. Dla wielu było to ogromne zaskoczenie i nie mogli oni uwierzyć, że za działającego, nowoczesnego, pięknego i wytrzymałego smartfona nie trzeba płacić kilku tysięcy złotych. Taka sama zasada przyświeca Xiaomi przy tworzeniu innych elektronicznych gadżetów – ma być tanio, ale porządnie i estetycznie. W tym artykule zebraliśmy jedne z najlepszych produktów Xiaomi, jednak nie będziemy skupiać się już na telefonach – o nich więcej przeczytacie w naszych recenzjach i rankingach produktów

Lampka_nocna_Yeelight_Xiaomi

Lampka nocna Yeelight Xiaomi

Lampa nocna Yeelight to o wiele więcej niż można by się spodziewać po zwykłej lamce nocnej. Pozwala nam na wybieranie spośród 16 milionów kolorów z aplikacji, która także kontroluje odcień i jasność. Możemy to również zrobić dotykając górnej krawędzi lampy, która w całości jest panelem dotykowym. Dostępne są opcje włączania i wyłączania światła w wybranym czasie, przełączania między czterema wybranymi kolorami, a także dostosowania prędkości pulsacji, jeśli zdecydujemy się ją włączyć.

Xiaomi_Soocare_X3

Elektryczna szczoteczka do zębów Xiaomi Soocare X3

Szczoteczka do zębów Bluetooth firmy Xiaomi jest interesującym urządzeniem. Po pierwsze musimy powiązać ją z smartfonem za pomocą aplikacji i skonfigurować. Możemy ustawić długość sesji i dodać niestandardowe zadania, takie jak szczotkowanie języka lub masowanie dziąseł. Soocare X3 posiada silnik magnetyczny, a częstotliwość drgań może wynosić nawet 37 200 na minutę. Imponujące wrażenie robi również wbudowana bateria litowa o pojemności 1000 mAh, które potrzebuje 16 godzin do pełnego naładowania. Jednakże szczotka może pracować do 25 dni na jednym ładowaniu pod warunkiem, że używamy jej przez 4 minuty każdego dnia. Wyjątkowo wygodne rozwiązanie dla osób, które często podróżują.

 

UrzAdzenie_kontrolujAce_stan_roAlin_Xiaomi

Urządzenie kontrolujące stan roślin Xiaomi

Kolejny produkt, o którym prawdopodobnie mało kto wiedział i nie spodziewał się, że taki gadżet wyjdzie z fabryki Xiaomi. To niewielkie urządzenie wbijamy w ziemię w doniczce, a ono pobiera próbkę gleby i ostrzega użytkownika o wszystkich potrzebach rośliny. Możemy wybrać gatunek kwiatów z listy i dostać informację o tym, czy ziemia, w której się znajduje, jest odpowiednia dla danej rośliny. Sprzęt przypomina również o podlewaniu czy niebezpieczniej zmianie temperatury i naświetlenia. Coś idealnego dla fanów zieleni w domu.

Inteligentny_czajnik_Xiaomi

Inteligentny czajnik Xiaomi

Czajnik Xiaomi jest wykonany z wysokiej jakości metalu i działa również jako termos - woda zachowuje ciepło nawet przez 12 godzin. Możemy też sterować nim za pośrednictwem aplikacji i ustawić czas, kiedy ma zagotować wodę lub jak długo ma ją utrzymać w danej temperaturze. Oznacza to, że codziennie rano będzie czekała na nas gorąca woda do zaparzenia kawy. Brzmi jak futurystyczne rozwiązanie, a jednak możemy skorzystać z niego już dzisiaj.

Elektroniczne_urzAdzenie_do_odstraszania_komarAw_Xiaomi

Elektroniczne urządzenie do odstraszania komarów Xiaomi

Można śmiało rzecz, że jest to rewolucja w walce z najbardziej irytującymi owadami na świecie. Choć wielu osobom takie rozwiązanie może się wydać dziwne, ale Xiaomi niejednokrotnie pokazywało nam, że nie boi się podejmowania ryzyka. To malutkie urządzenie możemy zabrać ze sobą wszędzie, więc będzie świetnie sprawdzało się podczas letnich wypadów i umilało spędzanie czasu na wolnej przestrzeni. Jest w stanie działać 14 godzin po podłączeniu do power banka z pojemnością 10000mAh. Jedynym mankamentem jest, że aby urządzenie działało, potrzebujemy wkładek, które umieszcza się w tradycyjnych sprzętach podłączanych bezpośrednio do kontaktu. Nie muszą być one jednak dedykowane dla Xiaomi – będą pasować wszystkie łatwo dostępne wkładki.